És hogy mit tehet a szülő ennek érdekében?
Egyrészt bízzon a pedagógusában és hagyja, hogy azokkal a módszerekkel és feladatokkal tanítson, amivel ő szeretne. Mert higgyünk benne, hogy a pedagógus ért ahhoz, amit csinál és a mindig a diák érdekeit és fejlődését tartja szem előtt. Ez nagyon fontos.
Másrészt otthon is kezeljük a gyereket partnernek, mert a gyerek nem hülye, csak gyerek. Az életkorának megfelelően lehet vele beszélgetni, feladatokat rábízni és érdekeltté tenni a dolgokban. Sőt, az ilyen módszereken »szocializálódott« nebulókat motiválni is sokkal könnyebb, mert az iskola környezetben megszokottá válik számára az, hogy önmagát tudja motiválni. Ezt miért ne tehetné meg otthon is? Persze, az nagyon fontos, hogy ne értékes ajándékokkal motiválják a szülők a gyereket és ne is azzal, hogy ha nem teszi meg, akkor eltiltják attól, amit szeret.