A tetoválás viszont bizonyos esetekben alkalmas arra, hogy próbára tegye az orvost. „A bőrdaganatok eltávolítása után meg szoktuk nézni, hogy a tumor tovaterjedt-e nyirokcsomó felé. Ilyenkor mindig kiveszünk egy nyirokcsomót, hogy azt megvizsgáljuk, ám ha valakinek tetoválása van, előfordul, hogy a abban fekete pigmentet találunk. Ez akár bajt is jelezhet, mert ha az pigmentsejt, akkor az áttétre utal – ez esetben a beteg élete komoly veszélyben van. Ha viszont csak a tetoválásból származó festékről van szó, akkor semmi baj nincs" – fejtette ki a szakember. Hozzátette, egy festékszemcse akár több tíz centire is eljuthat a tetoválás helyétől. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a kartól akár hónaljig, illetve annak nyirokcsomójáig is elvándorolhat.
„Összességében mi, bőrgyógyászok óva intünk mindenkit a tetoválástól, mert a hatásai abszolút megjósolhatatlanok” – hívta fel a figyelmet Wikonkál Norbert.