Manfred Weber rájött: az EU külső határait meg kell védeni

2026. augusztus 11. 06:19

„A tartózkodási joggal nem rendelkező migránsoknak el kell hagyniuk Európát – nincsenek kivételek” – jelentette ki az Európai Néppárt vezetője.

2026. augusztus 11. 06:19
null

Manfred Weber, az Európai Néppárt vezetője migránsokat elhelyező központok gyors létrehozását szorgalmazta Afrikában, miután július végén több tízezer illegális migráns özönlött be a spanyolországi Ceuta exklávéba – írja a Politico.

A német Frankfurter Allgemeine Zeitung című lapban megjelent véleménycikkében a konzervatív frakcióvezető, Weber azt írta: „Ceuta megmutatta, hogy a szomszédos országokkal való szoros együttműködés működhet. Marokkó azonnal visszafogadta az embereket. Senki sem tudott továbbutazni a schengeni övezetbe”; és hozzátette:

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Gyere hozzánk podcastet készíteni!

Gyere hozzánk podcastet készíteni!
Tovább a cikkhezchevron

„Európának gyorsan visszaküldési központokat kell létrehoznia Afrikában.”

Miután több tízezer ember erőszakkal behatolt Ceutába, több nemzetközi vezető is a spanyol baloldali kormányra és migrációs politikájára mutatott rá. Madrid korábban félmillió illegális migránsnak adott legális státuszt.

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök és jobboldali kormánya a legszigorúbb kritikusok közé tartozik, miután Róma pénteken határellenőrzést vezetett be a Spanyolországból érkező utazók számára, ami Madrid részéről ellenintézkedést váltott ki.

Weber megismételte Magnus Brunner, az EU migrációs biztosa múlt héten tett javaslatait, azzal érvelve, hogy 

az EU-n kívüli országoknak szorosabb kereskedelmi kapcsolatokat, gazdasági együttműködést és legális migrációs lehetőségeket lehetne felajánlani,

 cserébe a visszaküldési központok létrehozásának elfogadásáért.

„A tartózkodási joggal nem rendelkező migránsoknak el kell hagyniuk Európát – nincsenek kivételek” – írta Weber, hozzátéve, hogy a visszaküldés nem függhet többé az egyes tagállamok politikai akaratától.

Weber az EU határ- és partvédelmi ügynökségének, a Frontexnek az 50 ezer fős létszámra való bővítését szorgalmazta, akik a nemzeti erőkkel együttműködve ellenőriznék a tagországok külső határellenőrzési szabályainak betartását.

Manfred Weber elutasította az Európán belüli belső határellenőrzéseket is, mint hosszú távú megoldást.

„Kivételes helyzetekben szükségesek lehetnek. De nem kezelik a probléma kiváltó okát... Ezért csak egy válasz lehet: a külső határ erős, közös európai védelme.”

Június elején az Európai Parlament és az Európai Tanács új uniós szabályokat jelentett be a migránsok visszaküldésére vonatkozóan, beleértve a blokkon kívüli országokba történő kitoloncolásokat is a visszaküldési központokon keresztül.

Weber azt is állította, hogy a körülbelül 100 halálos áldozatot követelő ceutai válság egyoldalú nemzeti fellépés eredménye, és kijelentette, hogy a spanyol kormány „politikai jelzései” „azonnali hatással voltak a migrációs útvonalakra”.

 

Fotó: LUKAS BARTH / AFP

 

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Gyere hozzánk podcastet készíteni!

Gyere hozzánk podcastet készíteni!
Tovább a cikkhezchevron

Összesen 13 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
orokkuruc-2
2026. augusztus 11. 07:12
De egyik szavazónak se tünik fel ez a piaci cigány-ripacskodás?
Válasz erre
0
0
evpus
2026. augusztus 11. 06:58
Hülyék! Orbán Viktor évekkel ezelőtt megmondta, hogy védeni kell a külső határokat! Nem visszaküldési pontok kellenek! Nem szabad beengedni őket! Tűzparancs!
Válasz erre
0
0
asdhuk78
2026. augusztus 11. 06:55
Micsodaaa??? Ez már határos az illebarizmussal!!
Válasz erre
0
0
figyellek-4
2026. augusztus 11. 06:55
Orbán 2.0.
Válasz erre
1
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!