Fellebbezett Gyurcsány Ferenc, de hiába – nem ússza meg Kövér László 14 milliós büntetését
Gyurcsány Ferenc tiszteletdíja négyhavi összegével megegyező mértékben, 14 138 736 forinttal csökkenhet.
Az LMP ismét az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordul, amiért Kövér László házelnök még júliusban megvonta a szót Szél Bernadettől. A parlament fideszes elnöke egy korábbi hasonló pert elsőfokon már elvesztett Strasbourgban. A szómegvonás az egyik legsúlyosabb büntetés, és azzal a házelnök „sorozatban visszaél” – mondta Szél.
Az LMP a strasbourgi emberi jogi bírósághoz fordul, amiért Kövér László házelnök megvonta a szót Szél Bernadettől, az ellenzéki párt társelnökétől az Országgyűlés egyik júliusi ülésnapján.
Szél Bernadett az MTI-hez vasárnap eljuttatott közleményében emlékeztetett: a parlament fideszes elnöke egy korábbi hasonló ügy elsőfokú perét már elvesztette Strasbourgban. A strasbourgi bíróság tavaly szeptemberben elsőfokon kimondta, a magyar állam megsértette a Lehet Más a Politika és a Párbeszéd Magyarországért politikusainak véleménynyilvánítási szabadságát azzal, hogy az Országgyűlés különböző ügyekben megbírságolta őket. A magyar állam fellebbezése után az ügy a másodfokú tanács elé került.
„Kövér László nem hallgattathatja el a neki nem tetsző véleményeket” – közölte Szél Bernadett, aki szerint a szómegvonás az egyik legsúlyosabb büntetés, amellyel parlamentáris keretek között egy képviselő magatartását szankcionálni lehet, és azzal a házelnök „sorozatban visszaél”.
Felidézte: Kövér László júliusban azért rótt ki büntetést az LMP képviselőire, mert a parlamentben feltartott táblákon a dolgozói szegénység áldozataira, a kivándorolni kényszerülő százezrekre hívták fel a figyelmet.
Az párt társelnöke szerint a házelnök annak ellenére büntetett, hogy a frakció a házszabály szerinti időtartamban tartott fel táblákat, a képviselők pedig nem hagyták el helyüket, az ülés folytatását semmi nem akadályozta.