Megtalálták Till Tamás gyilkosát, de nem kell börtönbe mennie
A férfi részletes beismerő vallomást tett.
Azzal segítene Csehország Ausztriának a menekülthullám kezelésében, hogy a magyar-szerb határra rendőröket küldene. A csehek már korábban is ajánlottak Magyarországnak rendőröket és pénzt a migrációs probléma kezelésére, azonban Magyarország leállította a projektet.
Csehország azzal szeretne segíteni Ausztriának a migrációs hullám kezelésében, hogy rendőröket küldene a magyar-szerb határ védelmének megerősítésére - közölte ki Milan Chovanec cseh belügyminiszter hétfőn a dél-morvaországi Mikulovban, miután Johanna Mikl-Leitner osztrák belügyminiszterrel tárgyalt.
Chovanec szerint Csehország rendőröket, megfelelő műszaki felszerelést és pénzt ajánlott fel erre a célra Magyarországnak. A korábbi elképzelések szerint augusztustól húsz cseh rendőr teljesített volna szolgálatot a magyar-szerb határon. „Magyarország azonban leállította a projektet. A témáról július végén az Európai Unió tagállamainak rendőrkapitányai fognak tárgyalni” – mondta a cseh miniszter újságíróknak.
„Az illegális bevándorlók ezrei Magyarországon keresztül érkeznek Ausztriába, ezért fontos, hogy rendőröket küldjenek a magyar-szerb határra, de máshová is, ahol szükség van rájuk” – jelentette ki az osztrák belügyminiszter.
Elmondása szerint Ausztriában jelenleg már több tízezer migráns tartózkodik, és Bécsnek komoly gondot okoz az elhelyezésük. Az osztrákok a múlt héten megállapodtak Szlovákiával, hogy Pozsony 500 menekültet helyez el Bősön az ottani táborban. Bős többségében magyar nemzetiségű lakossága azonban tiltakozik a tervek ellen. Chovanec azt mondta, hogy Csehország ilyen módon nem fog segíteni Ausztriának, mert nincsenek megfelelő kapacitású táborai.
Johanna Mikl-Leitner azt mondta, hogy a cseh és az osztrák rendőrség intenzív együttműködésének következtében az utóbb tíz év alatt 20 százalékkal sikerült csökkenteni a bűnözést a cseh-osztrák határon.
„Ausztriának és a Cseh Köztársaságnak ez az együttműködése nemcsak regionális, helyi jelentőségű, hanem Magyarország, Szerbia és Macedónia számára is fontos” – fogalmazott az osztrák belügyi tárcavezető.
Csehországban az első fél évben 3018 illegális bevándorlót vettek őrizetbe a hatóságok, ami éves szinten majdnem 50 százalékkal több, mint 2014 első hat hónapjában. Egy friss felmérés szerint a csehek 70 százaléka ellenzi a menekültek befogadását.