Évekig praktizált egy álorvos az egri kórházban

2014. december 11. 06:03

Egészen elképesztő szélhámosságra derült fény Heves megyében. Egy egyelőre megnevezetlen nő több mint négy éven keresztül praktizált orvosként Egerben és Tiszanánán úgy, hogy nem volt orvosi végzettsége, ez irányú, a munkahelyén bemutatott diplomája hamis volt.

2014. december 11. 06:03

Az 54 éves, edelényi születésű vádlott feltehetően még 2008-ban jutott hozzá tisztázatlan körülmények között  egy hamis orvosi diplomához, amely szerint 1996-ban, a franciaországi Toulouse-ban elvégezte az orvosi egyetemet. A nő azonban soha nem kapott orvosi diplomát, sőt a hamisítvány küllemében sem felelt meg az egyetem által kiállított okiratnak, és az aláírók kiléte sem volt azonosítható.
A nő kérelmére a hamis diplomát Magyarországon az erre illetékes hivatal 2009. január 30-án a magyarországi általános orvosi oklevéllel egyenértékűnek ismerte el, továbbá feljogosította a kérelmezőt a doktori cím viselésére.

Az álorvosnő  aki időközben bekerült az orvosok alapnyilvántartásába is  2009-ben az akkor a HospInvest Egészségügyi Befektetési Zrt. fenntartásában lévő egri Markhot Ferenc Kórházban közalkalmazottként a gasztroenterológiai, a belgyógyászati és a kardiológiai fekvőbetegosztályon, valamint a kardiológiai és a belgyógyászati szakrendeléseken orvosként dolgozott.
2010 és 2013 között az Agria-Ügyelet Kft.-vel kötött megbízási szerződés alapján
Egerben orvosként, illetve ügyeletes orvosként, valamint közalkalmazotti jogviszonyban, az Országos Alapellátási Intézet alkalmazásában Tiszanánán helyettes háziorvosként tevékenykedett.


Mindezekért összesen több mint tizenhárom és fél millió forint javadalmazásban részesült.
A vádlott időközben tagfelvételi kérelmet nyújtott be a Magyar Orvosi Kamarához is, ahol a valótlan adatokkal be is jegyezték a közhiteles tagnyilvántartásba, később azonban megkérdőjeleződött orvosi mivolta, ezért eljárás indult ellene, amely 2013 júliusában a lebukásához vezetett.
A Hevesi Járási Ügyészség kuruzslással és kétrendbeli közokirat-hamisítással vádolja a nőt, és felfüggesztett börtön, valamint pénzbüntetés kiszabására, továbbá az egészségügyi szakképesítést igénylő foglalkozások gyakorlásától történő eltiltásra tett indítványt  közölte Szalóki Zoltán Heves megyei főügyész."
 
Ezek után felmerül a kérdés, hogy hogyan lehetséges, hogy a szakismeret hiánya ilyen hosszú ideig nem szúrt szemet senkinek, (a diploma nem megfelelő formájáról nem is szólva), s vajon később mi vezetett ahhoz, hogy mégis lelepleződjön a csalás?
 
Forrás: MTI

Az anyag megjelentetését a Splendidea Communications Kft. támogatta

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 2 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
magnamater
2014. december 12. 19:26
A kollégák szaktudását is kétségbe lehet vonni,ha ennyi idő alatt nem tűnt fel senkinek,hogy ez az orvos nem orvos?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!