Lebukott az IKEA: kényszermunkásokat alkalmazott az érzékenyítő reklámjairól híres svéd cég
A vállalat „mélységes sajnálatát” fejezte ki a történtek miatt.
Minden lehetséges nemzetközi fórumon igyekszik az integrációs törvény kapcsán indított kártérítési ügyét továbbvinni az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség.
Az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség (OTSZ) minden lehetséges nemzetközi fórumon továbbviszi kártérítési ügyét, amelyet az integrációs törvény kapcsán indított - ezt Dávid Ferenc, az OTSZ szóvivője, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára mondta el az MTI-nek pénteken a Fővárosi Törvényszék hétfői döntését követően.
A bíróság elutasította az OTSZ kártérítési keresetét a magyar állammal és további öt alperessel szemben, megállapítva, hogy az állam a szövetkezeti hitelintézetekről szóló törvény megalkotásával és a Takarékbankban végrehajtott tőkeemeléssel nem okozott kárt, ezért nincs kártérítési kötelezettsége sem.
Dávid Ferenc az MTI-nek úgy fogalmazott: „az OTSZ-nél szomorúan állapítjuk meg, hogy a hazai jogi fórumokon lezárták az ügyet, az OTSZ vesztett”. Hangsúlyozta: a folyamat igazi vesztesei a takarékszövetkezetek, a vesztesek a takarékszövetkezetek tagjai, azok a személyek, akiket erőszakos módon, először államosítás, majd irányított privatizáció során „kifosztottak”. Egy tőkés csoport szimbolikus összegért megszerezte az irányítási jogot a takarékszövetkezetek ernyőbankja felett, ezzel pedig az egész takarékszövetkezeti rendszer irányítása felett – mutatott rá. „Úgy ítéljük meg, hogy kistulajdonosokat zsebeltek ki, a takarékszövetkezeteket lefokozták, és szűk profitérdek, egy szűk profitcsoport fogja a takarékszövetkezetek valóban jó teljesítményét lefölözni” – fogalmazott.
Az OTSZ szóvivője kiemelte: az, hogy a Fővárosi Törvényszék lezárta az ügyet, azt jelenti, hogy a hazai fórumokon zárult le ez a jogvita. Emlékeztetett arra, hogy Demján Sándor, az OTSZ elnöke a takarékossági világnapon már jelezte: az OTSZ viszi továbbviszi az ügyet, és mérlegelik a szakértők a bírósági fokozatokat. „Beszélhetünk Brüsszelről és Strasbourgról is, illetve az Európai Bizottság pénzügyi biztosáról, ezekhez a szakértői körökhöz is el fog jutni az OTSZ. Minden nemzetközi lehetőséget igénybe fogunk venni” – szögezte le Dávid Ferenc.