Részletes interjút adott a Világgazdaságnak Hegyi Zsolt, a MÁV Zrt. vezérigazgatója a pünkösdi hétvégén történt fennakadásról, valamint a Lázár János közlekedési és építési minisztertől kapott feladatok teljesítéséről, a januárban megfogalmazott tíz vállalásról.
Mint mondta, közszolgáltató társaság lévén abból indulnak ki, hogy az utasnak mindig igaza van. „Egy olyan kánikulai hétvégén, mint ez volt, a MÁV csoportról alkotott képet érthetően a Balaton felé tartók véleménye határozza meg leginkább, ők pedig sajnos valóban szerezhettek rossz tapasztalatokat, főleg pénteken és szombaton, előbb egy váltó, aztán egy makacs sorompóhiba miatt” – fogalmazott Hegyi Zsolt.