Az Együtt egy új Egyiptomért: papok és imámok találkozója című programot az Al Azhar Egyetem főimámja, Ahmed al-Tayyib indította el, de a szervezésben és a finanszírozásban az anglikán egyház és az Egyiptomi család háza kezdeményezés is részt vesz. A kezdeményezés célja a vallási feszültségek csökkentése és a párbeszéd elősegítése. Idén március 13-án tartották meg a találkozót.
Az Alexandriában, illetve Kairóban megrendezett találkozókon az Al Azhar Egyetem által kiválasztott 30, különböző keresztény felekezethez tartozó pap és 30 imám vesz részt. A vallásközi párbeszéd fontosságáról és eredményeiről szóló előadásokon és eszmecserén kívül a programban minden alkalommal szerepel egy-egy istentiszteleti hely meglátogatása. A legtöbb résztvevő számára ez az első alkalom, hogy ellátogatnak egy másik felekezet szent helyire.