Sárral dobálta a dühös tömeg a spanyol királyt és a miniszterelnököt (VIDEÓ)
A királyi pár a miniszterelnökkel és a tartományi elnökkel közösen a természeti katasztrófa által leginkább sújtott települések egyikét, Paiportát kereste fel.
Az Együtt-PM felháborítónak tartja, hogy Áder János államfő aláírta a Paksi Atomerőmű bővítéséről szóló törvényt. A párt szerint az elnök indoklása a magyar jogrend megcsúfolása.
A baloldali összefogásban részt vevő Együtt-PM hétfőn az MTI-hez eljutatott közleményében azt írta, „az Orbán-Putyin-paktumot” szentesítő jogszabály aláírásával a köztársasági elnök kinyilvánította, hogy „elődjéhez hasonlóan ő sem kíván se fék, se ellensúly lenni, csak fideszes káder”.
Az Együtt-PM felháborítónak és a magyar jogrend megcsúfolásának tartja azt az indoklást, miszerint az államfő azért nem kezdeményez referendumot a kérdésben, mert nemzetközi szerződésről nem lehet népszavazást tartani. Úgy fogalmaztak: ez az indoklás a magyar jogrend megcsúfolása, hiszen ebben az esetben szó sincs nemzetközi szerződésről, az atomerőmű bővítése a magyar állami szervek döntése.
A közlemény szerint az Együtt-PM hétfő este demonstrációt tart Áder János hivatala előtt, ahol továbbra is követeli referendum kiírását a paksi bővítésről.
A Köztársasági Elnök Hivatala hétfőn közölte, Áder János aláírta a paksi atomerőmű bővítéséről szóló törvényt. Az államfő közölte: a törvény alkotmányos szempontból nem kifogásolható, visszaküldésének egyetlen feltétele sem adott. Ezért az államfő hétfőn elrendelte a kihirdetését.
Áder János egyes pártok indítványára figyelemmel megvizsgálta a törvény népszavazásra bocsáthatóságának kérdését is. Megállapította, hogy az alaptörvény alapján nem lehet népszavazást tartani nemzetközi szerződésből eredő kötelezettségről.
Az Országgyűlés múlt csütörtökön hagyta jóvá a paksi atomerőmű bővítéséről Oroszországgal kötött megállapodást 256 igen, 29 nem szavazattal, 2 tartózkodás mellett.