Ágnes szerint nem olyan bonyolult a Gyárfás-ügy

Kicsit neheztelek a Gyárfásra, mert pár hete beszéltünk, és bár nem hívtam meg a műsoromba, számítottam rá, hogy hozzám jön el, és nem egy balf@szhoz.

Az igazságügyi tájékoztatási törvény tervezete arról is rendelkezne, hogy maguk az érintettek miként használhatják fel, vagy hozhatják nyilvánosságra a tárgyalás iratait és az üggyel kapcsolatos egyéb információkat.
A szabályozás célja a tárgyalás nyilvánosságának és a magánszféra védelmének összeegyeztetése. Nem közömbös ugyanis, hogy az érintettek például feltehetik-e az internetre a tárgyalás jegyzőkönyvét, ami adott esetben nemcsak rájuk vonatkozik, hanem mások személyes adatait is tartalmazza. A tárgyalás nyilvánossága mellett ezért tekintettel kell lenni az adatvédelmi és titokvédelmi szabályokra is – mondta Harangozó Attila, az OBH munkatársa a Magyar Nemzetnek.
A tervezettel kapcsolatban jogászok és újságírók egyaránt kifejthetik a véleményüket, a dokumentum várhatóan jövőre kerül a parlament elé.