Külföldre rohangál a baloldal a Fidesz szerint

2013. május 14. 13:30

A Fidesz szóvivője szerint Mesterházy Attila MSZP-elnök norvégiai látogatásakor ismét rossz színben tüntette fel Magyarországot. Hoppál Péter úgy fogalmazott: 2010 előtt a baloldal a szervezett alvilággal szövetkezett hatalma megtartásáért, 2010 után azonban „módszert váltottak”, „külföldre rohangálnak”, és különféle lejárató kampányokkal próbálják rossz színben feltüntetni Magyarországot.

2013. május 14. 13:30

A szocialisták elnöke Oslóban, a szélsőségek és a gyűlölet elleni nemzetközi konferencián – pártja közleménye szerint – egyebek mellett arról beszélt, hogy ma Magyarországon parlamenti képviselete van az antiszemitizmusnak, a cigányellenességnek, a kirekesztésnek, és míg máshol éles határ húzódik a szélsőjobb és a jobboldal között, nálunk nem. Hozzátette, a kormány elhatárolódás helyett eltűri a gyűlölködő eszméket.

A Fidesz szóvivője keddi budapesti sajtótájékoztatóján úgy reagált: Mesterházy Attila „régi jó szokásához híven” megint összemosta a Fideszt és a Jobbikot. Hoppál Péter úgy fogalmazott: 2010 előtt a baloldal a szervezett alvilággal szövetkezett hatalma megtartásáért, 2010 után azonban „módszert váltottak”, „külföldre rohangálnak”, és különféle lejárató kampányokkal próbálják rossz színben feltüntetni Magyarországot.

Mesterházy Attila múlt heti „elszólásáról” pedig, miszerint „az MSZP a kampányában nagyon számít a nemzetközi nyomásra”, kiderült, valójában ők maguk gerjesztik ezt a nyomást – fűzte hozzá. Felhasználták már a „hazugságkampányukra” a médiatörvényt, az alkotmányt, de „egyre szorul a nyakukon a hurok”, mert látszik, hogy az újabb és újabb ügyek ellenére az MSZP az a politikai erő Magyarországon, amelyik vállalhatatlanná vált – mondta a kormánypárt szóvivője.

A szocialista pártelnök határozott cselekvésre szólította fel a magyar kormányt a vállalhatatlan szélsőséges megnyilvánulásokkal szemben, holott Orbán Viktor miniszterelnök a közelmúltbeli Zsidó Világkongresszuson, Budapesten már kinyilvánította a zéró tolerancia elvét, a kabinet pedig így is cselekszik – mondta Hoppál Péter. Szavait azzal zárta, hogy Mesterházy Attilának nem a kormány számára kellene instrukciókat adnia, hanem saját pártjában kellene zéró toleranciát hirdetnie a maffiabaloldal módszereivel szemben. Ezektől kellene elhatárolódnia, „nem pedig külföldre szaladgálni, akár még az Északi-sarkig is, hogy Magyarországot mindenhol rossz fényben tüntesse fel” – fogalmazott a fideszes politikus.

Összesen 58 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
szalámis hegedű
2013. május 14. 21:57
"Felháborító, cinikus, közveszélyes" – fogalmazott több vezető kormánypárti politikus a Heteknek Orbán Viktor legutóbbi akciójáról, mely során a volt miniszterelnök egy nemzetközi szervezetnél "feljelentette" Magyarországot. Magyarország polgári és politikai szabadságjogi helyzetét bírálta a Nemzetközi Demokratikus Centrum vezetősége az elmúlt hétvégi lisszaboni ülésén. A CDI által kiadott határozat a kubai és burmai helyzethez hasonlítja a magyarországi kormányváltás után kialakult atmoszférát. Az ellenzékkel szembeni kemény kormányzati fellépés miatt a CDI aggodalmát fejezte ki. Felszólította a magyar kormányt, hogy tegyen erőfeszítéseket az alapvető emberi, polgári és politikai jogok tiszteletben tartása érdekében. Sajtóértesülések egyértelműen rámutatnak, hogy a határozat kezdeményezője Orbán Viktor, Magyarország előző miniszterelnöke volt. (2002)
kjkj945
2013. május 14. 18:01
Uncsi werő ber ber!!!
neven
2013. május 14. 17:56
Meseházy...röhej egy ember!!!!!!!!És ez a fazon a maszop elnöke???!!!
miloka
2013. május 14. 16:26
E részlet szerint beajánlotta magát a hébereknek. „Ez tovább szítja a krízis okozta társadalmi konfliktusokat, és az indulatokat aljas módon saját politikai érdekeinek szolgálatába állítja a kormány. Megoszt, úgy uralkodik. Számomra, a legnagyobb magyarországi baloldali párt elnökeként erkölcsi kérdés, hogy egy pillanatra se mondjunk le arról, hogy az állam nyitott, összetartó és igazságos legyen. Ezért, amikor az összetartás gyengülését, a többség és kisebbség, a befogadók és bevándorlók, a centrum és periféria között húzódó kötelékek szakadását és a feszültségek növekedését látjuk, az összetartozást kell erősíteni. Gazdasági és szociális-jóléti értelemben ugyanúgy, mint politikai, kulturális értelemben."
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!