Bárhol a világon, ahol magyar embert a magyarsága miatt joghátrány ér, kiállunk mellette – Potápi Árpád János utódja a Mandinernek
Rengeteg még a teendő a Kárpát-medencei magyarság érdekében, Nacsa Lőrinc pedig nem ugrik el a munka elől.
Közös találkozót tartott a magyar és a román parlament külügyi bizottsága, többek között a schengeni csatlakozásról egyeztettek.
A magyar és román parlament külügyi bizottságai közötti együttműködés erősítheti a két ország kapcsolatát - nyilatkozta Balla Mihály (Fidesz) országgyűlési képviselő a magyar külügyi bizottság elnöke, a román parlament külügyi bizottságának kétnapos budapesti látogatását követő csütörtöki sajtótájékoztatón. Balla elmondta, hogy érti a magyar választójogi törvénnyel és a magyarországi román kisebbség képviseletével kapcsolatos aggodalmakat, de remélhetőleg olyan helyzet alakul ki, amely „mindenki megelégedésére szolgál majd”.
Hangsúlyozta, hogy a két bizottság évek óta rendszeresen, általában félévente találkozik, és ezúttal is több kérdést, egyebek mellett a két ország kapcsolatainak erősítését és az uniós ügyekben az együttműködés lehetőségét vitatták meg. Kérdésre válaszolva Balla Mihály közölte, Magyarországnak kiemelten fontos érdeke, hogy Románia mielőbb a schengeni övezet tagja legyen. Ennek technikai feltételei már megvalósultak, és már csak egy tagállam ellenzi a román csatlakozást - emlékeztetett. Korodi Attila (RMDSZ) a román külügyi bizottság elnöke hozzátette, hogy úgy látják, Hollandiában, amely nem támogatja Románia belépését az övezetbe, nem elég nyitott a társadalom a párbeszédre ebben a kérdésben. Véleménye szerint a holland belpolitikai helyzet is sokat számít a kedvezőtlen hágai álláspont kialakításában. A politikus utalt a Geert Wilders vezette hollandiai Szabadságpárt (PVV) által létrehozott, a kelet-közép-európai munkavállalókra tett panaszoknak helyet adó, nagy vitát kiváltott honlapra.