10:38 - Schmidt Mária: Kik érted haltak 10:53 - Horváth Miklós: Hősök vagy/és ldozatok? In memoriam - 1956
Kávészünet
11:50 - M. Kiss Sándor: Kommunista kötelesség(A Tóth Ilona ügy politikai háttere)
12:20 - Hubertus Knabe: A magyar forradalom és annak Németországra gyakorolt hatásai
12:50 - Halmy Kund: A szabad Magyarországért harcoltak
Ebédszünet
15:00 - Nick Thorpe: 1956 - Kijevből és Moszkvából szemlélve
15:30 - Karol Sauerland: Olykor a nép a hős!- Nem csak lengyel tapasztalatok alapján- - - 16:00 - Müller Gabriella: I-gazságszolgáltatás a Péch Géza ügyben
16:20 - Kovács Zoltán: A Szabadság szimbolikus jelentősége
16:50 - Hozzászólások, vita
Helyszín: Terror Háza Múzeum (1062 Budapest, Andrássy út 60.)
Indokolt esetben mintavételre és laboratóriumi vizsgálatra is sor kerül, súlyos jogsértés vagy veszélyeztetés esetén pedig azonnali hatósági intézkedés következik – mondta az élő környezetért felelős miniszter.
Augusztus 14. és 16. között rendezik meg Bugacon a Kurultaj – Magyar Törzsi Gyűlést, amelyet a szervezők Európa legnagyobb hagyományőrző rendezvényeként hirdetnek.
A program kiemelt figyelmet fordított arra, hogy a diákok a történelmi események mögött meghúzódó társadalmi folyamatokat és emberi sorsokat is megértsék.
Bár a legtöbb szülő számára sokszor kihívás, hogy milyen programokat szervezzen gyermekei számára a szünidőben, szerencsére tematikus táborok sora segíthet emlékezetessé és könnyebbé tenni a nyarat. Ezek között akad olyan is, ami az egész vakációt lefedi. Összeállításunk.
Ma már tudjuk, hogy a nagy szavak csak üres kampányígéretek voltak Magyar részéről. A Tisza miniszterelnöke ugyan eleinte próbált „keménykedni” Ficóval, ám néhány hete Gödöllőn már úgy mosolyogtak egymásra, hogy a Benes-dekrétumok ügye szóba sem került a megbeszéléseken.