Havas Henrik: Azon nyafogtak melegek, hogy Kulka miért nem vállalja a melegségét
Az egykor népszerű újságíró elmesélte, hogy majdnem könyvet írt a melegekről, Magyar Pétert lakmuszpapírnak tartja, és gyakran nem érti Marco Rossit.
Egy francia politikai elemző szerint a Hupikék Törpikék totalitárius, rasszista, antiszemita, náci és sztálinista, valamint nőgyűlölő is. Antoine Buéno nézeteit szerdán megjelent könyvében fejti ki.
Antoine Buéno Le petit livre bleu (A kis kék könyv) címmel szerdán megjelent kötetében foglalja össze nézeteit a kék törpök társadalmi berendezkedéséről. Elemzésben azt bizonygatja, hogy a belga képregénysorozat hőseinek világa „a sztálinizmussal és a nácizmussal átitatott totalitárius utópia archetípusa”. Véleménye szerint a törpök világa egy mindenható és egyedülálló vezető, Törpapa által irányított kollektivista társadalom, amelynek tagjai röhejesen puritánok.
Buéno szerint A fekete törpök című albumban a rasszizmus egyértelműen megfogalmazódik: a fajtisztaság a kékbőrűek számára elsődlegessé válik, ahol a csúnyaságot jelképező barnáknak nincs helyük. A szőke Törpilla az idealizált árja szépség megtestesítője. A főellenség Hókuszpók pedig a szerző szerint görbe orrával egyértelműen a harmincas évek antiszemita karikatúráit idézi. Erre utalna az is, hogy a macskáját az eredeti francia nyelvű változatban az Izraelre utaló Azraelnek hívják. (A magyar változatban Sziamiaú a neve).
A Hupikék Törpikék megálmodójának, az azóta már elhunyt Peyonak a fia, a L'Express című francia hetilapnak elmondta, apját nem érdekelte a politika, még a választások előtt is a feleségétől kérdezte meg, hogy kire érdemes szavaznia. Antoine Buéno szerint viszont egy mű hordozhat magában olyan jelentést, amelyet az egyébként jó érzésű szerzője nem vall magáénak.