Börtönbe kerülhet a budapesti férfi, aki lehallgatta a családját
A Btk. szerint a tiltott adatszerzés három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Belgiumban 15 év után szabadulhat az életfogytiglanira ítélt bűnöző, ha jól viselkedik. Pándy András magyar származású protestáns állelkész lányával, egyben 32 évig ágyasával, Ágnessel közösen hat családtagjukat irtotta ki 1986–89 között.
Pándy András magyar származású protestáns állelkész lányával, egyben 32 évig ágyasával, Ágnessel közösen hat családtagjukat irtotta ki 1986–89 között. 1997-ben bukott le, amikor Ágnes mindent bevallott a rendőröknek. A nő azért tálalt ki, mert Pándy szemet vetett az akkor 16 éves Réka lányára. Ágnes a saját anyját és testvérét, míg Pándy a második feleségét, Fintor Editet és két nevelt lányát ölte meg.
A holttesteket Pándy házának pincéjében feldarabolták, savban feloldották, a maradékot pedig kiöntötték a molenbeeki vágóhídon. 2002-ben Pándy életfogytiglanit, Ágnes 21 évet kapott. „Amióta többször megtámadták Pándyt a rabtársai, színes tévés, internetes magáncellában tartják a leuveni fegyházban. Ez napi 300 euróba kerül, míg egy idősek otthonában az összeg tizedéért gondoznák” – mondta el a Blikknek Steffek István belgiumi börtönlelkész.
A lelkész elmesélte: „Eddig már hat otthon utasította vissza, hogy befogadják, hiszen tartanak tőle. Ráadásul Pándy nem akar szabadulni. Azt mondogatja, hogy mihez kezdene ő a szabadsággal, s mindig hozzáteszi, hogy ártatlanul ítélték el, hiszen a családtagjai élnek.” Ágnes jelenleg a brugge-i apácazárdában él és egy könyvtárban katalogizálja, rendezi a könyveket.