Rés a pajzson: kiderült, elfelejtették tesztelni az érmes olimpikonokat
A párizsi olimpia 67 dobogósa egyáltalán nem vett részt doppingvizsgálaton a játékok előtt.
Németország várhatóan ősszel fizeti ki a többször átstrukturált és brutális mértékű első világháborús jóvátétel utolsó részletét, melyre kötvényt bocsátott ki.
A német költségvetésből várhatóan 2010. október 3-án tűnik el az utolsó olyan tétel, amely az első világháborúhoz kapcsolódó jóvátételhez kapcsolatos. Németország ma már hivatalosan nem a jóvátétel miatt, hanem különböző utólagos szerződések alapján fizet.
A győztes hatalmak az első világháború után roppant mértékű jóvátétel megfizetésére kötelezték. Ugyan először 269 milliárd aranymárkáról esett szó, ám végül 1921. január 29-én Párizsban 226 milliárd márka 42 év alatti törlesztésére szólították fel a kimerült országot. A jóvátétel 52 százaléka az ügyes lobbinak köszönhetően a franciákat illette volna meg.
Az összeg még abban az évben majdnem a felével csökkent és az adósságot a Young-terv is átstrukturálta volna 1929-ben, ha nem jön a válság. Tartós egyezménynek végül az 1953-as londoni adósságegyezmény számít. Ennek egyik kitétele, hogy az 1945 és 1952 közt ütemezett részleteket csak az újraegyesítés után kell megfizetni. A fal lebomlásakor Berlin erre a 251 millió márkás tételre bocsátott ki kötvényt, ami most jár le.