Blogjában kritizálta a kormányfőt Gyenesei István miniszterelnöki megbízott.
2009. július 08. 13:56
p
0
0
0
Mentés
Mióta miniszterelnöki megbízott lett Gyenesei István, többször kritizálta a szocialista pártot és Bajnait is, valamint fontos szavazásokon hagyta őket cserben. Ezért többen figyelmeztették a baloldalról. Gyenesei István, a Gyurcsány kormány volt minisztere, jelenleg sportért felelős miniszterelnöki megbízott az utóbbi időben igen kritikus magatartást tanúsít a baloldallal szemben, ezt pedig több szocialista politikus sérelmezi. Gyeneseit levélben támadta többek között Lamperth Mónika és Suchman Tamás is – olvasható a Magyar Nemzetben. Gyenesei az MSZP támogatásával került független képviselőként az országházba, melynek szezonzáró ülésén saját bevallása szerint nagyon meglepődött Bajnai Gordon több kijelentésén.
Ahogy azt a blogjában írta Gyenesei: „Bajnai szürke volt, stílusában, habitusában, mondanivalójában. Meg is jegyezte az egyik körülöttem ülő független képviselő: hát nem egy Cicero." Ezen kívül azt is felgépelte a világhálóra, hogy sajnálja a vergődő, határozottságot színlelő miniszterelnököt. Pedig nemrégiben éppen tőle kapta a megbízást, hogy segítse elő a magyar sport sikerességét a következő olimpián. A több évtizedes szocialista munkakapcsolatra visszatekintő képviselő ezen kijelentéseit nem hagyta szó nélkül az MSZP, és levélben hívják fel a figyelmét a kikerekedett szituáció tarthatatlanságára. „A megtiszteltetés kötelezettséggel is jár" - írta Lamperth Mónika, Suchman Tamás és még több baloldali politikus utalva arra, hogy ez a viselkedés nem járja azzal szemben, akitől a munkát kapta. A blogjában megjelenő kritikák mellett ugyanis a politikus arról is írt, a szocialisták szerint szinte hencegett, hogy több MSZP számára fontos döntésben nem támogatta a kormányt. Gyenesei ezt a feddést úgy értékelte, hogy a baloldal a sajátjának érzi, és meg is jelentetett egy posztot azzal kapcsolatban, hogy nem ismeri őt, aki úgy gondolja, megvásárolható a szavazata. Azt is írta, azért áll ilyen rosszul a párt, mert soraiban többen úgy gondolkodnak, mint az őt támadó Lamperth Mónika.
Most az amerikai és az orosz birodalom úgy tárgyal egymással, hogy Európa középhatalmai még érdemi tájékoztatást sem kapnak arról, miről is beszélgetnek a nagyok asztalánál.
Brüsszel szándéka, hogy a tagállamokat kikerülve növelje a közvetlen források arányát az uniós költségvetésben, a mi feladatunk pedig kezdeni ezzel valamit – mondja Petri Bernadett. A közvetlen uniós forrásokért felelős kormánybiztostól megtudtuk, hazánk az egyik legjobban teljesítő ország a régióban, a befolyt pénzek fő haszonélvezője pedig az egészségügy.