Toporzékol a 444: már nem tolja fullba a liberális propagandát a Facebook
Bede Márton papírra vetette minden búját-baját.
A második világháborús munkaszolgálat története talán sok olvasó előtt ismeretes, mint ahogyan azon borzalmas tettek is, melyeket a köznyelv által keretlegénynek nevezett honvédok, valójában a muszos századokat kísérő katonai keret tagjai követtek el.
Veszprémy László Bernát írása a Mandiner hetilapban.
Ocskay László, a 101/359. számú század embermentő parancsnoka történetét már feldolgozták, ám a munkaszolgálat kutatása még számos olyan keretlegény esetét tudja bemutatni, aki bár talán maga sem volt makulátlan, igyekezett segíteni egyes zsidókon. Ez árnyalja a munkásszázadok történetét.
Cseke Imre 1909-ben született a zalai Kerkateskánd falucskában, Budapesten lett kereskedő. 1942 áprilisában vonult be a nagykátai kiegészítő parancsnoksághoz, és ott beosztást kapott a 101/7. muszos századhoz, élelmiszer-felvételezőként teljesített szolgálatot. Népbírósági ügye 1946 őszén kezdődött, egy dühös munkaszolgálatos feljelentése után a politikai rendőrségen azzal vádolták, hogy elvette munkaszolgálatosok ételét, majd előkerültek a velük szembeni kegyetlenkedések vádjai is. A vádiratot a népügyészség 1946 októberében nyújtotta be; „ütötte-verte a muszosokat” – szólt a szöveg.