Természetesen mindannyian el akarjuk érni a céljainkat, másokkal együttműködve – amikor barátainkkal és családunkkal vagyunk, amikor új embereket ismerünk meg. Ez természetes. De amikor csak a célszerűség marad az emberi kapcsolatainkból, amikor egy személy karaktere, személyisége és alapvető emberi méltósága félre van dobva, akkor nem a helyes úton járunk. Ha nem megy el a vitákra, rendezvényekre a fiatalember, akkor alapvetően lealacsonyítja azokat az eszméket és értékeket, amelyek több száz embert hoztak el az eseményre. Gyakorlatilag minden résztvevőt kiszakít a kontextusból, és ezzel a tettel semmibe veszi az esemény célját. Aláássa a rendezvény értékét azzal, hogy mint saját machinációinak fogaskerekeit kezeli az embereket.
Ezzel akaratlanul is úgy viselkedik, mint az uralkodó elitjeink:
pusztán gazdasági, materiális tényezőnek fogják fel az embereket.