Dörstelmann-Fodor Kinga írása a Mandiner hetilapban.
Gondolkozott ma már azon, hogy melyik nemhez tartozik? – amennyiben a kedves olvasó e kérdés olvastán meglepve felvonta szemöldökét, érdemes lehet azon is elgondolkoznia, hogy beszerezze Birgit Kelle friss könyvét, a Genderkomédiát. A német szerző, akinek 2013 óta megjelent gender- és feminizmuskritikái közül négy kötet vált bestsellerré hazájában, nem kevesebbre vállalkozik első, Magyarországon is kiadott művében, mint hogy bevezesse olvasóit a gender mainstreaming világába, és bemutassa, hogyan alakította át ez a Németországban mára alapvetéssé vált koncepció a társadalom egyes szegmenseit, beleértve az állami, a vállalati és az egyházi szférát is.
A gender a német nyelvet, a közintézményeket és a politikát sem kímélte”
Kelle szerint a gender a német nyelvet, a közintézményeket és a politikát sem kímélte, bár a társadalom egy része egyre nagyobb fenntartással figyeli az átalakulás eredményeit. Az író a Genderkomédiában azt vázolja fel, mi történik, ha egyesek – puszta „világjobbítási” szándéktól vezérelve – túltolják a gender mainstreaminget egy országban. Mint írja, ma már játszótereket, közlekedési lámpákat, mellékhelyiségeket és felsőoktatási szakokat is gendereznek, nem is beszélve a német nyelvről vagy a Bibliáról. Az elért eredmények néha szatírába illően viccesek, de vajon van-e mindennek kézzelfogható haszna? – teszi fel a kérdést.
Olvasás-népszerűsítő kampányba kezdett a Libri, amelynek keretében sok más mellett világirodalmi podcastsorozatot indítanak, könyvklubokat szerveznek, és idén is kiosztják a Libri irodalmi díjakat. Ludvig Orsolya Stefanie-t, a cégcsoport marketingés kommunikációs igazgatóját kérdeztük.
Lovecraft hagyatéka számos módon és formában újraéledt már, azonban a kozmikus horror ezen adaptációk között mindig a fantázia birodalmában maradt. Egészen mostanáig, amikor Arkham árnyait magunk is megismerhetjük.
Mi történik, ha egy domonkos nővér, akinek szenvedélye a közgazdaságtan, összeereszti Aquinói Szent Tamást a 21. század piaci valóságával? Megszületik a Summa oeconomiae, amelyben filozófia, teológia, gazdaság és gyakorlati tapasztalatok találkoznak.