A pandémia, az Európa-bajnokság halasztása mekkora kárt okozott a rendszernek?
Gazdaságilag kevesebbet, mint gondolnánk. Hiszen ugyan jóval kevesebb szurkoló előtt zajlanak majd a mérkőzések, a tévétársaságok nem nagyon reklamálnak, hiszen a reklámbevételtől nem estek el, és az Eb a szponzoroknak is hatalmas lehetőség az újraindításra.
Még annak ellenére is, hogy hatalmas volt az ellentábor hangja, és az UEFA is súlyos büntetéseket helyezett kilátásba?
Tisztában vagyok vele, hogy egyfajta feketebárány vagyok a történetben, hiszen tudom, hogy mindenki romantikus futballdrukker. Ettől még meggyőződésem, hogy idő kérdése egy elitliga megalakulása.
A szurkolók létszámának korlátozása a turizmusnak nagy érvágás.
A pandémia után az Eb az első jelentősebb európai rendezvény. Az igazi kár a rendező országokat éri, hiszen hatalmas bevételtől esnek el. Magyarország ebből a szempontból kuriózum, hiszen az egyetlen rendező ország vagyunk, ahol telt házas mérkőzések zajlanak, de így is nyilván jóval kevesebb vendégdrukker érkezik hazánkba, mint ahogy előzetesen kalkulálták.
A Puskás Aréna százszázalékos kihasználtsága nem túl nagy kockázat?
Nagyfokú merészség, de észszerű kockázat. Meggyőződésem, hogy az MLSZ zseniálisat húzott ezzel a döntéssel, jól kalkulált, hiszen az oltási kampány erőteljes és eredményes volt, így minden esély megvan arra, hogy minimális legyen az egészségügyi kockázat, persze ehhez felelősségteljes szurkolókra van szükség. Tudomásul kell venni: a világot nem lehet a végtelenségig bezárni, ezért az Európa-bajnokság társrendezésével a szabadság szelét is érzem. Az emberek már maszk nélkül járkálhatnak, és olyan világsztároknak szurkolhatnak élőben, mint Cristiano Ronaldo, Bruno Fernandes, Antoine Griezmann vagy éppen N’Golo Kanté. Ahogy szokták mondani: más ez a kávéház, mint az MTK–Kisvárda rangadó…