Diplomáciai mérföldkőhöz érkezhet a szíriai háború, ha igaznak bizonyulnak a napokban felreppent pletykák. Ezek szerint Damaszkuszban járt egy szaúdi delegáció, hogy egyeztessen a két ország közötti kapcsolatok újrafelvételéről, valamint Szíria visszalépéséről az Arab Ligába. Ráadásul erre nem évek múlva, hanem már most nyáron sor kerülhetne. Ezek a lépések, ha valóban megtörténnek, jelzik a kormány regionális legitimitásának erősödését – és ha nem is a háború lezárását, de annak elismerését, hogy Bassár el-Aszad elnök valószínűleg túl fogja élni a konfliktust.
Szíria regionális reintegrációja az utóbbi két év folyamatainak logikus következménye lenne. Egyrészt a háborúban az Aszad-ellenes erők visszaszorultak, érdemi előrelépést nem tudnak tenni, iráni és orosz segítséggel a központi kormány stabilizálni tudta a helyzetét, még ha ez a stabilitás mindenképpen törékeny. Másrészt az ellenzék fő regionális támogatói már szinte mind stratégiát váltottak, és nem törekszenek a kormány megbuktatására: Törökország az államfő helyett a kurd csoportok visszaszorítására koncentrál, az öböl menti államok pedig diplomáciai lépéseket tesznek Aszad felé. Harmadrészt az utóbbi időszakban elindult a közeledés Irán és Szaúd-Arábia között, hiszen a kettejük közötti konfliktus már mindkét állam számára több költséggel járt, mint haszonnal. A Teherán és Rijád között zajló tárgyalásokat hivatalosan is elismerték, azt pedig nem nehéz feltételezni, hogy ezeken Szíria kérdése is felmerült.