Ádám Rebeka Nóra interjúja a Mandiner hetilapban.
Mennyire van igény a komolyzenére a magyarok körében?
A komolyzene műfaji sajátossága, hogy meg kell rá érni. Viszonylag széles kulturális látókör kell ahhoz, hogy élvezni tudjunk egy szép koncertet, ezért a szakma gyakran ad hangot abbéli félelmének, hogy elöregedik a közönsége. Ez hosszú évtizedek óta van így, a közönség mégsem fogy el. Egyrészt, mert a magyar nép rendkívül muzikális, a népzenei öröksége párját ritkítja. Ennyire színes, összetett és kifinomult népzenei hagyománya nagyon kevés nemzetnek van. A másik érdekesség, hogy rengeteg zenei tehetségünk van. Egyszerűen szeretünk zenélni, jó iskoláink, gazdag zenei kultúránk van, és ezt a közönség is élvezi. Erre büszkék lehetünk!