Bizonyos nosztalgikus elemeket elő fog venni, de új termék lesz az asztalon. Ha egy magyar leül bambizni egy külföldi társasággal, akkor mindig lesz pár mondat, amelyet az asztaltársaság örömére elmesélhet az üdítő történetéről.
Mi lenne ez a történet?
Elmondhatja, hogy 1947-ben kezdték el gyártani, és a szocializmusban jó ideig csak ezt lehetett kapni. A nagymamája azt mesélte róla, hogy csatos üvegben adták, és kátrányíze volt.
A Bambi történetében meghatározó szerepet játszik a szocializmus, ez nem hat negatívan a márkára?
A szocializmus benne van a Bambi történetében, de többnyire a pozitív része, kellemes emlékek kötődnek hozzá.
Ez volt az első palackos üdítő Magyarországon, ilyen addig csak nyugaton volt, így egyfajta kapocs volt oda, ahová vágytak az emberek. Az akkori Bambi inkább a fridzsiderszocializmus, a világra nyitott, fellazított szocializmus jelképe lehet.
Nyugaton egyre népszerűbbek a szocialista nézetek. Elképzelhető, hogy nemcsak a gasztronómiában vesszük át az új trendeket, hanem a politikai gondolkodásban is?
Nyugaton egy újfajta szocializmus van kialakulóban, amely merőben más, mint amit nálunk kiépítettek. Például a svédországi új hullámos szocializmus a jóléten alapul, amely már lehetőséget teremt az államnak, hogy társadalom-központú rendszert építsen ki. Egy országban a jólét növekedésével párhuzamosan erősödnek fel a szocialista jegyek, tehát inkább az életminőség javulása állhat az újfajta szocializmus erősödése mögött, mintsem politikai vagy ideológiai trendek.
„A piacnyitás után a Bambinak nem sok esélye volt”
Mi a 2020-as Bambi három fő erőssége?
A minőség, a saját gyártóbázis és a hagyomány. A saját gyártóbázis azért fontos, mert így mindig tudjuk garantálni a magas színtű minőséget, és nem vagyunk kitéve egy külső cég kapacitásának.
Hogyan zajlik a gyártás?
Csúcstechnológiát alkalmazunk, az üdítők emberi kéz érintése nélkül gördülnek le a gyártószalagról. Az üzemcsarnokban öt szakember dolgozik, akik a gépek működését felügyelik, és főleg műszaki végzettségűek, többségük diplomás. A gépek annyi munkát végeznek, hogy szinte már munkatársnak számítanak, még nevet is adtunk nekik.