Az ateisták profilképei helyett Európa valódi őrzőinek tetteire van szükség
Ma reggelre mindenki tudja már, mi történt Magdeburgban.
Itthon, magunk körül kell megtalálnunk azt, amit gyakran külföldön kerestünk.
Azt hiszem, senkinek nem kell bemutatni a „bezzeg külföldön” témájú írásokat. El lehet dugítani vele az internetet. Cikkek ezrei szólnak arról, hogy más országokban mennyivel jobb az élet, mint nálunk. A balliberális mainstream média hathatós támogatásával aztán sok emberben gyökeret vert az örökös elvágyódás, a mindenhol jobb, mint itthon érzése. Ennek több következménye is van. Az egyik, hogy kialakult a bárhol-emberek, a globális elit világa. Ők azok, akik nem kötődnek sem helyhez, sem közösséghez. Bárhol telepednek is le a világban, jól érzik magukat, és élvezik a high life-ot, persze nem a helyiekkel, hanem a többi bárhol-emberrel. Nem kétlem, hogy más országokban vannak jobb megoldások, még az is lehet, hogy több pénz marad a pénztárcában. De a kérdés az, hogy a lét alapvető kérdéseinek megválaszolásában ez segít-e vagy sem.
Akiknek nincs lehetőségük elmenni itthonról, azokban is kialakul a máshol minden jobb érzése. A világfaluvá nőtt világban aztán ők is tudnak maguknak kedvükre távoli identitásokat választani.
Közösséghez tartozni lemondással jár. Ugyanis a közösségi lét lényege az, hogy lemondunk a saját időnkről és a saját erőforrásainkról a közösség javára. Egy távoli identitás választása semmi ilyet nem kényszerít ki az emberből. Elég egy lájk vagy egy megosztás, és máris az a hamis érzetünk támad, hogy mi is a közösség részei vagyunk, és tettünk is valamit érte. Így jön létre a menzaidentitás. Minden kultúrából kiválasztjuk azt, ami gond nélkül szerethető, de nem jár az adott kultúra más aspektusainak átvételével. Így válunk egyszerre rajongójává az indiai és a közel-keleti konyhának. Így leszünk fanatikus amerikaifutball-szurkolók és aztékhoroszkóp-hívők. Így válunk a fehérbálna-mentés prókátoraivá és a buddhizmus őszinte csodálóivá, persze pontosan addig, amíg az nem jár lemondással.