Fokozódik az elnökválasztási harc Amerikában

2020. január 23. 00:28

A demokraták mindent megtesznek Trump megbuktatásáért, de az amerikai fellendülés az elnöknek kedvez.

2020. január 23. 00:28

Repül az idő, közelítenek az első előválasztások az Egyesült Államokban. Demokrata körökben 2016 óta nem sikerült megemészteni az elnökválasztási vereséget, és Hillary Clinton azóta is mindenkit felelősnek tart drámai bukásáért, s a balliberális tábor messiásként várja november 3-át, meggyőződve arról, hogy idén végre lezárul a Trump-reality. Érdemes azonban egy pillantást vetni arra, hogy Donald Trump azokban a billegő államokban – így a Joe Bidenhez közeli Pennsylvaniában is –, ahol négy évvel ezelőtt hajszállal tudott nyerni, a mérések szerint igen jó formában van, s ez újabb kormányzati ciklust hozhat a republikánusoknak.

Amikor 2016 novemberében Hillary Clinton elvesztette a választást, fél Amerikán – a baloldali-liberális felén – gyászhullám vonult végig. A „mindvégig a fair play szabályai szerint játszó”, „tradicionális és jól átgondolt, lelkiismeretesen felépített koalíciókon alapuló” kampányt folytató Clinton azóta sem érti, hogyan választhatta a „tudatlan” amerikai nép a „komolytalan, szókimondó, népharagot felkorbácsoló”, egykori bulvárfigurából lett jobboldali „szájhőst”, Donald Trumpot elnöknek. Clinton a győztest erőszakos embernek tartja, sőt What Happened című emlékirata szerint a George Orwell 1984 című regényében szereplő kínvallatóra emlékezteti, aki addig gyötri a rabot, míg az nem látja a felmutatott négy ujj helyett az elvárt ötöt.

A válasz azonban önmagáért beszél: Trump nem félt nevén nevezni a problémákat, és becsatornázni, majd szelepként kiengedni a népharagot, amely már egy évtizede felgyülemlett az amerikaiakban. A kendőzetlen stílusáról híres elnök meghallgatja és megérti a dolgozó amerikaiak dühét, és a pőre, kevéssé polkorrekt valóságot vágja keményen az elit arcába. S ha arra éhes a világ, akkor nem restelli azt sem kimondani, hogy szerinte az Iszlám Állam Barack Obama hatalmi játszmája nyomán jött létre, Hillary Clinton pedig gyakorlatilag felfegyverezte a terrorszervezetet.

Trump meghallgatja és megérti a dolgozó amerikaiak dühét
Ez a tartalom csak előfizetők részére elérhető.
Már előfizetőnk?

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!