A világ élbolyába tart a magyar cég: űripari együttműködésekről tárgyalt Trump különleges megbízottjával a 4iG elnöke

A találkozón részt vett Takács Szabolcs, Magyarország washingtoni nagykövete is.

Izgalmas bejelentéseket tett a 4iG.
Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan, az Egyesült Arab Emírségek elnöke Magyarország kormánya meghívásából, magas rangú kormányzati és gazdasági delegáció kíséretében, hivatalos látogatásra érkezett Budapestre. A találkozó alkalmával a 4iG csoport előzetes megállapodásokat kötött az Egyesült Arab Emírségek globális vezető technológiai vállalataival, így az e& technológiai vállalattal és a Mubadala Investmenttel, a világ egyik legnagyobb szuverén stratégiai befektetési társaságával – írja a VG.
A 4iG Nyrt. csütörtökön közleményében jelentette be, a 4iG Űr és Védelmi Zrt. és az EDGE Group PJSC három nem kötelező érvényű szándéknyilatkozatot írt alá csütörtökön, hogy a korábban meghatározott együttműködési területeket – a drón, drónelhárítás és űrrel kapcsolatos megoldásokat – kiegészítsék és még tovább bővítsék – derült ki a 4iG közleményéből.
Ezt is ajánljuk a témában
A találkozón részt vett Takács Szabolcs, Magyarország washingtoni nagykövete is.
Az első együttműködés célja a technológiai és üzleti képességek bővítése Közép- és Kelet-Európában, valamint Afrikában.
A második nem kötelező érvényű szándéknyilatkozat az európai pilóta nélküli légi járművek és fejlett légvédelmi rendszerek közös fejlesztése, gyártása, továbbfejlesztése és közös üzletfejlesztése terén való együttműködésre való közös hajlandóságot erősít meg,
valamint egy magyarországi közös vállalat létrehozása lehetőségét is kilátásba helyezi.
A két cég a Shadow 25/50 pilóta nélküli légi jármű és a SkyKnight rendszerek előállításának és fejlesztésének magyarországi lehetőségeit is feltérképezi.
A harmadik nem kötelező érvényű szándéknyilatkozatot annak érdekében kötötték, hogy lehetséges együttműködési területeket határozzanak meg a Vega rendszer (pilóta nélküli forgalomirányítási rendszer) és az Orion rendszer (drónflottakezelő rendszer) Magyarországon történő alkalmazhatóságával és fejlesztésével kapcsolatban.
A 4iG csoport és az e& szándéknyilatkozatokat írt alá, hogy együttműködnek olyan tenger alatti adatkapcsolati projektek tervezésében, kivitelezésében és működtetésében, amelyek elsődlegesen a Közel-Kelet, Észak-Afrika és Európa közötti digitális összeköttetést célozzák.
Az előzetes megállapodás egy albániai adatközpont közös fejlesztésének tervét is tartalmazza a tenger alatti adatforgalom támogatása érdekében – sőt, potenciális digitális infrastruktúra-projektek megvalósítását is Magyarországon az e& és PPF Telecomon partnerségében.
Nyitókép: Róka László/MTI