Ezzel néz szembe Szerbia: bemutatjuk a színes forradalmakat

Megvezetett egyetemisták, a Soros-hálózat és az EU, mindent bevetnek a globalisták a szerb elnök ellen.

Amerikában tojáshiány árnyékolja be a húsvéti ünnepet, ami azt jelzi, hogy a világ legjobb fehérjeforrásának tartott élelmiszer nem annyira alapvető, mint gondoljuk. Itthon szerencsére nem kell készlethiánytól tartani, de a tojástermelőkre nehezedő terhek miatt ez megváltozhat.
Húsvétkor és karácsonykor nő meg a legjobban a tojás iránti kereslet, e két ünnepünkön a hazai termelés mellett importra is szükség van a vásárlói igények kielégítéséhez. Magyarországon az egy főre jutó éves tojásfogyasztás 240 darab, a rendszerváltozáskor még jóval nagyobb, 300 darabos fogyasztást mértek. Mivel a tojás a legalacsonyabb áron, más termékekhez képest kisebb környezeti ártalommal előállítható és a legegészségesebb fehérjeforrás, szerepe felértékelődik, idehaza és világszerte is nő a kereslet iránta.
A tojás árát 2024 júliusa óta ismét főként a kereslet-kínálat és a nemzetközi árak határozzák meg, akkor szűnt meg a boltok azon kötelezettsége, hogy bizonyos termékek ára nem haladhatja meg a beszerzési árat. Ez év márciusában pedig a kormány bevezette az árrésstopot, amelynek értelmében a tojás fogyasztói ára legfeljebb 10 százalékkal haladhatja meg a csomagolóhelyi átvételi árat. Az árrésstop nemcsak megállította az utóbbi időben tapasztalt gyors áremelkedést, de átlagosan 10 százalékkal csökkentette is a tojás árát. Sőt, a következő hónapokban még olcsóbbá válhat a termék. Idén húsvétkor
a ketreces tartásból származó, közepes méretű tojás átlagára 85 és 95 forint között alakul, ami a 2023-as árszintnek felel meg.
A tojás esetében egyébként nem volt kiugró a kereskedők nyeresége.