nemesség

9 db cikk összesen

„Egy olyan országban élhetünk, ami tiszteli és becsüli nemzetének nagyjait” – Batthyány Boldizsár a Mandinernek

Mit jelent a Batthyány nevet viselni a XXI. században? Miként élnek velünk annak a kornak értékei és hagyományai, amikor még hercegek, grófok és bárók népesítették be a közéletet? Illetve mit nyújt a Fiatalok Batthyány Köre a legifjabb generációnak? Ezekről beszélgettünk a szervezet vezetőjével, Batthyány Boldizsárral. Interjúnk.

2025.02.18 22:46

Kiderült, mit jelent ma „a legnagyobb magyar leszármazottjának lenni” – Széchenyi Tímea a Direkt36 lejárató videójában szereplő rokonára is reagált

Talán sokan nem is tudják, de „a legnagyobb magyarnak”, Széchenyi Istvánnak és testvéreinek is köztünk élnek a leszármazottai, akik azt vallják, dúlhatnak itt harcok, háborúk, lehet itt bármilyen hatalom, ők csak azt nézik, hogy a nemzetet miként tudják megtartani és segíteni. Széchenyi Tímeával, a Gróf Széchenyi Család Alapítvány megbízott elnökével beszélgettünk. Interjúnk.

2025.02.18 18:40

Apáról fiúra szálló szellemi örökség

m+

Milyen világlátás és életvitel jellemzi az egykori arisztokratákat? Mi a véleménye a kastélytörvényről? Interjúnk Zichy Pállal, a Magyar Történelmi Családok Egyesületének elnökével.

2024.03.27 22:30

Ők tették le a polgári Magyarország alapjait – a történelmi magyar családok szerepe az 1848-1849-es forradalom és szabadságharcban

Gróf Batthyány Lajos, Zichy Antónia, Deák Ferenc, Kossuth Lajos. Fő- és középnemesek, akik szó szerint életüket és vérüket áldozták a magyar szabadságért. Mennyire kezeli helyén korunk az első magyar kormány miniszterelnökét? Miért a középnemesek vitték inkább a hátukon a társadalmi változást? Mit üzen 1848-1849? Ennek jártunk utána.

2024.03.16 05:15