Többmilliárdos Duna parti lakástól a pár százezer forintos házig – 2024 legjei a hazai ingatlanpiacon
Mutatjuk a magyar lakáspiac idei legdrágább és legolcsóbb ingatlanjait!
A jó elit ethoszában ott van a kötelezettség és a felelősségvállalás is – mondja Zichy Pál, a Magyar Történelmi Családok Egyesületének elnöke. Mennyien vannak ma a Zichyek? Milyen világlátás és életvitel jellemzi az egykori arisztokratákat? Mi a véleménye a kastélytörvényről? Interjúnk.
Nyitókép: Mandiner / Földházi Árpád
„Semmiképpen sem kívánunk öncélú hagyományőrző egylet lenni, amely valós vagy vélt kosztümökbe öltözve magamutogató összejöveteleket tart” – olvasható a Magyar Történelmi Családok Egyesületének honlapján. Mit jelent ez?
Vannak olyan szerveződések, amelyek sokszor történelmi hangzású nevet felvéve nemesi rangokat osztogatnak, felvonulnak, parádéznak. Ettől mi elhatárolódunk. A mi célunk, hogy összefogjuk az egykori nemesi családokat, és fenntartsuk a szellemiségüket. Ezekben a családokban apáról fiúra száll egyfajta szellemi örökség, az egyes családok történetei, a személyes kapcsolatok, a nemzedékeken átívelő hazaszeretet. Köreinkben nem szokás pocskondiázni az országot, még akkor sem, ha a nagyszüleinket a nép ellenségeinek kiáltották ki a kommunisták, és elűzték otthonukból. Fontos nekünk a műveltség, a magyar történelem, kultúra és földrajz alapos ismerete, illetve a széles látókör, a világlátás. És végül ott a keresztény hit, gondolkodásunk alapja. Működésünk ezen alapértékek köré szerveződik. Havonta tartunk klubestet, konferenciákat, kirándulásokat szervezünk, illetve évente rendezünk egy nagyszabású bált, amelyen az európai arisztokrácia számos képviselője jelen van.
A honlapon az szerepel, hogy érdekvédő szervezetként is működnek. Van, amikor érdeket kell védeni?
Az érdekvédelem alatt inkább a történelmi családok jó hírének, a jeles családtagok emlékének megőrzését és ápolását értjük, kevésbé anyagi vagy jogi érdekvédelmet. Hivatalosan ma már nincs nemesség, tagjaink a legkülönfélébb szakterületekről, élethelyzetből jönnek, anyagi hátterük is meglehetősen változatos, így materiális értelemben nem vagyunk társadalmi osztály. Az összetartó erő az identitás, a családi kapcsolatok és az értékrend.