A Milkát is háborús szponzorrá nyilvánították az ukránok
A hatalmas vihart kavaró OTP-ügy után újabb vállalatokra szálltak rá az ukránok. Egy ukrán portál arról ír, hogy az ukrán állami korrupcióellenes ügyészség (NAZK) Oroszország támogatójává nyilvánította a Milkát, az Oreót és egyéb édességmárkákat birtokló Mondelez International nevű vállalatot. Hozzáteszik: a vállalatot Ukrajnában és Oroszországban a Barney nevű csokoládémárka alapján ismerik és szeretik.
The National Agency for the Prevention of Corruption of Ukraine has listed the American confectionery manufacturer Mondelez International as a "sponsor of war". It has not left Russia and continues to supply its "Barney Bears" products to the shelves. pic.twitter.com/E4MALXEZKz
— Gabi Chivas (@Gabi_Chivas) May 25, 2023
A NAZK közlemény szerint „Barney mackót”
és adót fizetnek Moszkvának. A NAZK állítása sszerint a cég piacvezető az orosz édességpiacon több szegmensben. Az OTP-t is listázó ügyészség szerint a profitot az ukrán gyerekek életében lehet mérni, akik többé nem esznek már Barney mackót.
***
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Róka László
Összesen 66 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Javaslom, a Roshen termékek bojkottját, tekintettel arra hogy szponzorálja az ukrán hadigépezetet.
Bejelentkezés