10 milliónál megálljt parancsolnának! Mindent eldöntő népszavazás következik

Nagyon szoros végeredmény várható Svájcban.

Az ukrán hadsereg jelentése szerint a támadók „megpróbálják eltörölni a várost a föld színéről”.

Május 5-én este az orosz megszálló erők foszfor- és gyújtóbombákat vetettek be a Donyecki területhez tartozó Bahmutban – számolt be a Pravda. Az ukrán hadsereg jelentése szerint „az ellenség foszfor- és gyújtólőszert használt Bahmutban, hogy megpróbálja eltörölni a várost a föld színéről. Katonáink és védelmi erők más egységei azonban továbbra is bátran védik a várost”
A cikkben emlékeztetnek: az oroszok többször is bevetettek már termobarikus lőszereket az ukrán hadsereg ellen, ezeket gyakran összetévesztik a betiltott foszforgránátokkal. Eddig azonban hivatalosan nem erősítették meg, hogy Oroszország foszfort használt volna.
Nyitókép: Twitter