A Demokratikus Koalíció hetente jelentkező beszélgetős műsorában legutóbb Bokros Lajost, a Horn-kormány korábbi pénzügyminiszterét hívták meg a pártcsatorna szerkesztői. Az illusztris társaság, Vágó István, Gréczy Zsolt és Kálmán Olga garancia volt arra, hogy ne kelljen sokáig várni a bezzegromániázásra, Bokros pedig egyből neki is állt szidni a honi gazdaság teljesítőképességét.
A korábbi tárcavezető elmondta, hogy Magyarország beleesett a közepesen fejlett országok fejlődési csapdájába: azaz álláspontja szerint egyszerre van nagyon alacsony növekedés és nagyon magas infláció.