Ha már déligyümölcs lesz az országból, ne legyen ilyen tessék-lássék

Különben úgy járnak, mint az olasz fasizmus, amire ránézett Göbbels doktor, és azt mormogta magában, hogy ez félmunka.

Természetesen nem marad el a párhuzam Orbán és Netanjahu között sem.

A The New York Times véleménycikkének szerzője arról írt, hogy Izraelben tüntetések sorozata kezdődött Benjámin Netanjahu és kormánya tervezett igazságügyi reformja ellen. A tiltakozások miatt fellelkesedtek a liberális zsidó vezetők, akik azt remélik, hogy Izraelben megmenthető a demokratikus állam. A felszínen ez a küzdelem nagyon hasonlít arra, ami Brazíliában, Magyarországon és az USA-ban is történt, ahol a kormányellenes tüntetők a liberális demokrácia leépítésével vádolták az önkényuralom felé hajló vezetőket.
A véleménycikk kitér arra, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök politikája olyan intézkedéseken alapul, amelyek célja, hogy megelőzzék a fehér, keresztény szavazók arányának lecsökkenését. „Az ilyen típusú politikát a liberális izraeliek a demokrácia aláásásaként értelmezik” – tette hozzá a szerző.
Nyitókép: MTI/AP/Cafrir Abajov