Deutsch Tamás: A szankciókkal elérni kívánt cél tehát nem teljesült (VIDEÓ)

2023. február 7. 22:02
A fideszes EP-képviselő hangsúlyozta, hogy a háború hónapról-hónapra „még brutálisabb szakaszba lép”.

Deutsch Tamás, fideszes EP-képvielő nemrég a TV2 Mokka című műsorának a vendége volt, ahol a brüsszeli szankciók gazdasági hatásairólt beszélt.

Felidézte, hogy „tavaly tavasszal, másfél hónappal az orosz agresszió miatt kirobbant ukrajnai háborút követően, Trianonban – hol máshol – a francia soros elnökség idején az összes állam- és kormányfő leült, és abban maradtak, hogy

„teljes az egyetértés a huszonhét állam- és kormányfő között, hogy a szankciók politikája az nem terjedhet ki az energetikai szankciókra”.

Az EP-képviselő azzal folytatta, hogy alig telt el másfél hónap ezután, és „az Európai Bizottság, a brüsszeli bürokrácia elkezdte azt a politikáját, hogy áterőltet az energetika területét érintő szankciókat az Európai Unión”.

„Ez egy önsorsrontó politika”

Deutsch megjegyezte, hogy akkor még többen, de ma mér csak a magyarok vélik azt, hogy „ez egy önsorsrontó politika”.

Elhangzott, hogy amikor az első szankciós csomagot „áterőltették” az Unión, akkor, az EB azt mondta, hogy „a szankciók majd olyan nehéz helyzetbe hozzák Oroszországot, hogy kénytelen lesz befejezni a háborút”.

A képviselő gondolatait azzal zárta, hogy lassan egy esztendő telt el a háború kirobbanása óta, és „még brutálisabb szakaszába lép hónapról hónapra a háború. Tehát az energetika területét érintő szankciók áterőltetésekor megfogalmazott cél az nem teljesült”.

A vonatkozó felvétel alább tekinthető meg:

Nyitókép: Deutsch Tamás Facebook-oldala

***

Összesen 24 komment

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja.
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.

Aljas dolog a kizsarolt szavazatokkal érvelni, pláne, hogy az ellenzék áll a zsarolás mögött.

Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Bejelentkezés