Orosz-ukrán háború: benzinhiány van a Krím-félszigeten

Az oroszok által megszállt Krím-félszigeten található benzinkutak június 21-től utasítást kaptak, hogy teljes mértékben függesszék fel az üzemanyag-értékesítést a civil lakosság számára.

Az ukránok is beismerték, hogy visszaszorultak.

Az ukrán Korrespondent portál arról ír, hogy az ukrán hadsereg kivonult Szoledárból. Azt írják, azért vonultak ki, hogy megmentsék személyzetük életét – közölte Szerhij Csereváty, az Ukrán Fegyveres Erők Keleti Csoportjának szóvivője szerdán. „A hónapok óta tartó heves harcok után
az Ukrán Fegyveres Erők elhagyták Szoledárt és visszavonultak”
– mondta.
Megírtuk: januárban orosz támadás indult a kelet-ukrajnai Szoledár ellen, amiről egy idő után az ukránok és az oroszok is azt állították, hogy az övék. Szoledárban egyes jelentések szerint csak és kizárólag wagnereseket vetettek be az utóbbi időben, írja az Index.
Nyitókép: AFP