Hónapokig nem látták az amerikai képviselőt: egy idősek otthonában leltek rá
Ilyen is csak Amerikában történhet.
Jakab Péter bizalmasa viszont azt mondja portálunknak, felelősséget érez a jobbikosok iránt, ezért posztolt az elmaradó kongresszusukról. Amúgy meg sok jobbikos barátja van.
A Gyurcsány-párt kvázi házi médiája már december 17-én felkapta, más orgánumok viszont, így a Mandiner is csak január másodikán csaptak le Molnár Enikő azon Facebook-posztjára, amely azt ecsetelte, hogy a Jobbik XXVII. Kongresszusa bizony érdeklődők hiányában maradt el.
„Drámai a helyzet” – írta a Nyugati Fény, majd változtatás nélkül közölte Jakab Péter egykori kabinetfőnökének bejegyzését, amely szerint a Jobbik azért döntött a halasztás mellett, mert attól félnek, hogy kiderül: „elfogytak az aktivistáik”, „támogatottságuk sincs”, ami pedig maradt, az „a pár százmillió, amit a vezetés még gyorsan felél”.
Tény: a Jobbik és az időközben pártot otthagyó Molnár, Jakab, ezáltal a Nép Pártján Mozgalom viszálya nem decemberben kezdődött. A tavaly május 7-i (megtartott) kongresszus Jakab (még) megkapta az újrázás lehetőségét a jobbikos alapszervezetek képviselőitől, de ezzel nem tért vissza Jakab „támogatottsága”.
Júliusban újabb kongresszus szerveződött, ahol viszont már Gyöngyösi Márton kapta a legtöbb voksot, ezáltal ő lett a Jobbik új elnöke. A helyzet konszolidálódott, hitték sokan. Csakhogy
amelynek – zárójelben jegyeznénk meg – bírósági bejegyzését csak decemberre sikerült véglegesítenie, épp abban a hónapban, amikor a Jobbik idő előtt fújta le az újabb kongresszusát.
Lapunk felkereste a Jobbikot, illetve Molnárt is. Előbbi megkeresésünkre azt írta, a kongresszus eredeti időpontját valóban decemberre tűzték ki,
„azonban néhány felmerülő kérdés további kidolgozása miatt ezt az új évre halasztották”.
Jelezték, a Jobbik tavaly (júliusban) megválasztott elnöksége hitet tett amellett, hogy „a pártot új alapokra helyezi, aminek keretében az elnökség az országos választmánnyal közösen a húsz éve szinte változatlan alapszabály modernizálását megkezdte”. Ennek eredményét a párt legszélesebb körű döntéshozatali szerve, a kongresszus fogja elfogadni, tették hozzá.
Hangsúlyozták: a Jobbik „nem tűri és nézi tétlenül a hazugságok terjesztését, így ahogyan minden ilyen esetben,
most is megtesszük a szükséges lépéseket, hogy tisztázzuk az igazságot”.
Molnár érdeklődésünkre arról beszélt, a Nép Pártján Mozgalom tagjait „bent hagyták” a Jobbik adatbázisban (ezt páran jelezték Gyöngyösiék felé, de még nem törölték őket). Továbbá, vannak olyan jobbikosok is – érzelmi alapon maradtak a párton belül –, akik még mindig szimpatizálnak Jakabbal és az általa képviselt iránnyal, és tőlük értesült az elmaradó kongresszusról.
Mi motiválta posztját? Kérdésünkre Molnár azt felelte: „Úgy érzem, hogy felelős vagyok minden jobbikos felé, aki még a párt kötelékén belül van, és megkeresnek engem bizonyos témákkal. (…)
A Jobbik vezetésében csalódtam, és nem a tagokban. A Jobbik-tagok nekem még mindig a barátaim.”
Arra a felvetésünkre, hogy hányan lehetnek azok, akik a Jobbikban és a Nép Pártján Mozgalomban is „politizálnak”, úgy reagált (sic!): „Nem szoktuk nyilván tartani ezeket, de van róla egy lista.”
A jobbikos tagság egyébként nem kizáró ok Jakab mozgalmában, fűzte hozzá.
Nyitókép: Facebook