Hol tart valójában a háború – és mi jön ezután

Oroszország nem győz, Ukrajna nem omlik össze, de mindkét fél fogy.

Az Ukrajnát ért orosz rakétatámadás miatt a moldáv belügyminisztérium fokozott készültséget helyezett kilátásba.

Rakétát találtak moldáv határőrök Briceni közelében, az ország északi csücskében – áll a moldáv belügyminisztérium közleményében. A hétfői, Ukrajnát ért rakétatámadás miatt fokozott készültséget helyezett kilátásba a tárca, a határőrség megkettőzi a járőrözést Briceni térségében.
A rakétabecsapódás helyszínét elkerítette a rendőrség, a közlemény szerint robbantási szakértők és a katasztrófavédelem már a helyszínen van.
Több részlet nem derült ki a közleményből, nem tudni, pontosan mikor történt a becsapódás, ahogy egyelőre az sem ismert, orosz vagy ukrán rakétáról van-e szó.
Cikkünk írásakor több mint száz rakéta zúdul Ukrajnára, az elsők már be is csapódtak. Az Ukrajnában kialakult helyzetről szóló írásunkat ide kattintva olvashatja.
***
Nyitókép: Moldáv belügyminisztérium