Több cikkben is beszámoltunk az iráni drónokról, amelyeket Oroszország az utóbbi hetekben, hónapokban vetett be ukrán célpontok ellen. Mint ahogy az a Portfolio összefoglalójából is kiderül, október, november hónapokban szinte napi szintűvé váltak a Fehéroroszország, illetve Oroszország területéről indított Sahed-rajok. A nagy hatótávolságú cirkálórakéták mellett elsősorban ezeknek a drónoknak köszönhető, hogy Oroszország súlyos károkat okozott az ukrán energia-ellátási infrastruktúrában.
Vélhetően mára több száz (ha nem több ezer) Sahed-136-os drón és több tucat Mohadzser-6-os felderítő- és csapásmérő drón érkezett Oroszországba, ugyanakkor a Portfolio hozzáteszi: hírszerzési információk alapján nem csupán drónokra terjed majd ki az orosz beszerzés.
Elég jelentős esély van rá, hogy már most Oroszországban vannak az Irán által gyártott
- Fateh-110-es,
- és Zolfikar (angol átírásban Zolfaghar vagy Zulfiqar) rakétarendszerek.
Mindkét eszköz szárazföldi indítású, kis- és közepes hatótávolságú ballisztikus rakétarendszer, mindkettő a 2000-es évek fejlesztése, tehát arányaiban modern fegyverekről van szó, ráadásul a Zolfikar egészen új, a 2010-es évek második felében bemutatott eszköz.
Az azonban egyelőre nem ismert, pontosan hány rakétát, rakétaindítót vásárolt Teherántól Oroszország, hiszen hivatalosan mind Irán, mind Moszkva tagadja, hogy az említett együttműködés létezne.
Nyitókép: Twitter