A főszerkesztő Magyarország megítélésére is kitért. Elmondta, hogy a konferencián is érződik a megnyilvánulásokból, hogy „Magyarország a valódi súlyánál nagyobb súllyal szerepel a világpolitikában. Ott van a térképen”.
„Ez csak egy mellékhadszíntére a nagy globális összecsapásnak”
Ezt követően a szakértő arról is beszélt, hogy a konferencia egyik kulcsmondata, hogy „alakul egy többpólusú világ. Az egypólusú, az Amerika által dominált világrend pedig gyengül”. Érdekességként említette, hogy a mostani háborús helyzetet a legtöbb vitában összemossák a két évvel ezelőtti koronavírus-járvánnyal. Azt vallják, hogy a pandémia kiélezte a helyzetet a Nyugat és Oroszország között.
Valdai résztvevői hibridháborúról beszélnek, amelynek „csak egy mellékszála az ukrán-orosz konfliktus.
Ez csak egy mellékhadszíntére a nagy globális összecsapásnak, Oroszország és a Nyugat, ezen belül is Oroszország és az Egyesült Államok között dúló proxiháborúnak”