Miért nem született petíció, amikor az izraeli miniszterelnök Budapestre látogatott?

Nem lenne rossz közös pontot találni valahol az embertelenség ellenében, hiszen, ha mindig csak az egyik oldal szenvedését ismerjük el.

Marina Gertsberg, a Melbourne-i Egyetem professzora közzétett tanulmányában részletesen foglalkozik azzal, hogy a #MeToo mozgalom miként változtatta meg a férfi-női viszonyokat és miként rontotta a nők esélyeit a munkaerőpiacon.
A Melbourne-i Egyetem közgazdász professzora, Marina Gertsberg közzétett tanulmányában hosszasan ír arról, hogyan változtatta meg az elméletileg a nőket támogató #MeToo kezdeményezés a nők helyzetét a tudományos életben. Gertsberg a felmérést fiatal közgazdász akadémikusok bevonásával végezte el és arra az eredményre jutott, hogy a nők a #MeToo után kevesebb új kutatási projektet indítanak el.
Ennek hátterében elemzése szerint az áll, hogy ugyanazon intézményen belül sokkal kevésbé hajlandóak férfi társszerzővel együtt dolgozni a mozgalom megerősödése óta. Úgy fogalmazott, azokon az egyetemeken hatványozottan igaz ez, ahol magas a férfiak szexuális zaklatásával kapcsolatos vádak észlelt kockázata.
A #MeToo-nak köszönhetően megnövekedtek az egyetemi kutatások költségei is, amelyek hátrányosan hat a nők karrierlehetőségeire. A professzor szerint nagyon rossz tendencia, hogy a férfiakkal való együttműködés kényszeres megszakítása után a nők nem pótolják a projekteket azzal, hogy más nőkkel vagy önmaguk dolgozzanak tovább a feladaton.
Nyitókép: Seung-il Ryu/NurPhoto/AFP