A műsorvezető az uniós szankciókat ostobának nevezte, amivel a „saját farkunkba harapunk”.
”. „Tulajdonképpen ezeknek az európai szankcióknak leginkább az európai átlagemberek fizetik meg az árát. Mi már sokszor beszéltünk erről a műsorban, és mindenki azt gondolta, hogy mi Oroszországgal értünk egyet és a háborúval. Közben nem ezt kommunikáltuk és nem ezt mondtuk. Azt mondtuk, hogy ennek a tartós elszegényedés lesz a vége, és itt van ez történik most jelen pillanatban” – jelentette ki a műsorvezető, hozzátéve hogy „amikor mindenki ünnepelte a szankciókat és az oroszok megbüntetését, én elmondtam, hogy ennek nagyon nagy cumi lesz a vége, és az Európai Unió politikáját az európai emberek fogják megfizetni. Ez most jelen pillanatban ez történik”.
Szerinte ezt sokan úgy értelmezték, hogy Oroszországnak adnak igazat, holott erről szó sincs. Azt ugyanakkor továbbra is úgy gondolja, hogy EU politikája egy „borzasztó nagy zsákutca”, ami tartós elszegényedéshez vezet. „Bajban vannak az átlagemberek” – tette hozzá a műsorvezető, aki szerint „egészen durva, ami történik”.