Kövér László házelnök szerint politikai ellenfeleink már rég felismerték, hogy „együtt erő vagyunk”, és ezért hálózattal szőtték át a világot. A kérdés, hogy a világ konzervatívjainak mit kell tenniük, hogy ennél eredményesebbek legyenek? A szupertechnológia korában mit kell konzerválni a múltból annak érdekében, hogy emberi méltósággal élhető maradjon a jövő? Kövér úgy véli,
a jövő nem azoké, akiknek a jelenben több a pénze, fegyvere, vagy médiája, hanem azoké, akiknek erősebb a hitük.
A kétezer éves kereszténységből fakadó nyugati kultúra és hazánk ezeréves története bizonyítja az igazunkat, Kövérnek ez elég arra, hogy ne legyen kételye a hit örök erejében, dacára minden csalóka korszellemnek. A természetes emberi tudatot, identitást, normalitást erősíti, transzcendensre nyitott hit az alapvető pontunk. A hitnek a valláson túlmutató, az emberi értéktudatban, erkölcsben, kultúrában, identitásban betöltött szerepére kíván rámutatni, s ennek modern vonatkozásait próbálja összegezni.
Az ember csak akkor lehet ura önmagának, ha életét magasabb rendű összefüggés részeként gondolja el, ha szilárd viszonyítási ponthoz mérheti cselekedetét. Aki képes elfojtani az emberben ezt a képességet, az saját érdekei alapján tudja átírni az általános embertudatot, az emberi identitást, és ezeknek felszámolásával elérheti azt is, hogy embertársaink többé ne ismerjék fel érdekeiket. Ez a tökéletes képlete az emberek feletti uralomnak. Az embernek nem kell a földjét megszállni vagy testét megtörni, hanem mindenekelőtt a tudatát kell manipulálni – mondta Kövér.
Kik a mi politikai ellenfeleink? Nevezhetik magukat szocialistának, liberálisnak, vagy amerikai demokratának, woke-nak vagy progresszíveknek, nevezhetjük őket új bolsevikoknak, a lényeg: mindig ugyanazt akarják, elfojtani az emberben a transzcendens iránti vágyat, megakadályozni az embert érdekei felismerésében és érvényesítésében. Isten halott, a nemzet fikció, a család az erőszak fészke, nem az vagy, akinek születtél, és a világ arra van, hogy kiszolgáljon téged – ez az üzenetük politikai ellenfeleinknek.
A legnagyobb rabságot szabadságnak nevezik, és tálcán kínálják az embereknek a könnyű, boldog lebegés érzetével együtt.
Ez az ajánlat hazug, de vonzó. Ki ne szeretne minden kötöttség nélkül, könnyedén élni? Ezzel szemben kell korszerű konzervatív ajánlat. Ez nem csapja be az embert, nem könnyűséget, hanem valós biztonságot ígér. A transzcendens iránti nyitottság nem öncélúnak tekinti az életét, elfogadja, hogy nemcsak az ég van felette, hanem egy hatalom. Nemcsak az Istenben való vallásos hit feltételez a transzcendensre való nyitottságot, hanem a családban való hit is, hiszen ez is túlmutat önmagunkon, mégpedig elődeink és utódaink irányába – mondta Kövér.