„Ennek több oka van. Például ekkor még javában zajlott a kampány, amelyet a sértett nem szeretett volna egy ilyen üggyel befolyásolni. Megjegyzem, a Jobbik vezetőinek jeleztem a történteket, majd miután ők nem léptek, etikai vizsgálatot is kezdeményeztünk.” Szilágyi elmondta, nem tudja hol tart a vizsgálat, de
az volt az érzése, „hogy csak az időt húzzák, és el akarják titkolni az ügyet a nyilvánosság elől”.
A kérdésre, hogy a disznóvágáson részegen, gumicsizmában táncoló Jakab Péter hogyan reagált a történtekre, Szilágyi azt válaszolta: „Miután a Jobbiknál a sértett kezdeményezte az etikai vizsgálatot, Molnár Enikő kabinetfőnök egy rövid üzenetben hányta a szememre, hogy »Gyuri, ezt most miért kell csinálni?«.”