Egy új tervezet szerint az EU pénzt adna Magyarországnak, ha Orbán Viktor is beleegyezését adná az orosz olajembargóhoz
A Politico.eu uniós tisztviselőktől származó értesülései szerint az Európai Bizottság a jövő héten publikálandó energiastratégiájának keretein belül nyújtana anyagi kompenzációt Magyarországnak az orosz kőolaj importjának tervezett uniós tilalmához való hozzájárulásért cserébe.
A Politico hozzátette: Ursula von der Leyen bizottsági elnök és Orbán Viktor miniszterelnök hétfői, ezzel kapcsolatos tárgyalásai nem vezettek megegyezéshez, és
A Politicónak nyilatkozva egy magas rangú uniós tisztviselő leszögezte: az energiaimporttal kapcsolatos tárgyalások teljes mértékben elválnak a Bizottság és a magyar kormány közötti jogállamisági vitáktól, és egyik fél sem kísérelte meg ezek összemosását.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Összesen 385 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
nem vagyunk eladok!! ez sertes!
Nem hiszek nekik. Hiteltelenek!
Max 2-3 év múlva megváltoztatnák a feltételeket, a szabályokat.
X.
Nyugodj meg, és figyelj. Az EU előbb fog meghátrálni és korrigálni, mint Orbán. Az EU-nak nagyobb szüksége van még a renitens tagállamokra is, mint azoknak az EU-ra.
Nekünk van stabil beszerzési forrásunk olajra, gázra, miért kéne lemondanunk ezekről a velünk egyre ellenségesebb EU kedvéért? Csak azért, hogy valami egység félének a látszatát kelthesse? Ami nem létezik, mert egyedül Orbán áll ki nyíltan a többiek ide-oda manővereznek.
Oroszorszag eseten mar bebizonyitottak hogy megbizhatatlanok mint partner. Bermilyen ideologiai nezetelteres eseten szivbaj nelkul ellopnak a penzunket.
Ha rám hallgatnak, tolvajokra pénzt, kecskére káposztát nem bíznak.
Természetesen szó sem lehet róla!
Orbán a pillanatnyi hasznot fogja nézni, tehát megszavazza, amit Brüsszelben várnak tőle.
Aztán majd itthon letagadja, a gombák meg elhiszik.
Egyébként meg utána az özönvíz!
Ez az EU végének kezdete, vagy a kezdetének vége? (bocs Winston)
Tényleg cáfolták, hogy adnának pénzt.
Mi viszont kijelentettük, hogy a tárgyalások után is az eredeti elképzelésünkhöz tartjuk magunkat,miszerint a vezetékes olaj ne Essen embargó alá.
Bejelentkezés