
Hétfőtől harmadával drágul a taxizás Budapesten
2022. május 08. 12:00
Alaposan a zsebünkbe kell nyúlni.

Hétfőtől emelkednek a fővárosban a taxis tarifák:
az alapdíj 700-ról 1000 forintra, a kilométerdíj 300-ról 400-ra, a percdíj pedig 75 forintról 100 forintra nő.
Mint ismert, a Fővárosi Közgyűlés április 13-án módosította a taxirendeletet. A 33 százalékos emelést a jelentős üzemanyagár-emelkedéssel, valamint a megnövekedett inflációval és a minimálbér emelkedésével indokolták az MTI szerint.
Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes az ülésen közölte: a tarifaemelés a taxis szervezetek által kezdeményezett egyeztetéseken elért kompromisszumos megoldást tükrözi.
(MTI)
Nyitókép illusztráció. Fotó: Pixabay
Összesen 21 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Ati Papa
2022. május 09. 11:32
Lehet, hogy lemaradtam valamiről? A taxisok nem ugyanannyiért tankolnak, mint mondjuk én?
Mihez képest jelentős az üzemanyag ár emelés? Az majd később lesz. Így legfeljebb a külföldi
turisták fognak taxizni, azok meg még nem tolonganak. Úgy látszik, hogy a taxisok nem ismerik a
régi boltosok mondását, hogy jobb a sűrű fillér, mint a ritka forint.
Válasz erre
0
0
nyugalom
2022. május 09. 09:59
Mind a kormany ellen hergel, provokal, ahogy beülsz!
Válasz erre
1
0
nyugalom
2022. május 09. 09:57
A sberbankra hivatkozva sokan zsebre, szla nelkül dolgoztak! Nem fogadtak el kartyat!
Válasz erre
0
0
nyugalom
2022. május 09. 09:56
Hugyosgeliek felnek a taxisoktol, mint arpibacsi...
Válasz erre
0
0






