Csányi Sándor: A rezsicsökkentés nem jó
Csányi Sándor, az OTP Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatója az OTP Bank partnereinek rendezett Agrár Gála nevű eseményen mondott beszédet, ahol rámutatott: az év elején úgy tűnt, hogy idén akár 600 milliárd forint is lehet a pénzintézet eredménye, ezt azonban a háború hatására nem érik el.
A banknak Oroszországban és Ukrajnában is vannak érdekeltségei, ennek ellenére stabilan működik – mondta az OTP elnök-vezérigazgatója.
Hozzátette: „A 70 milliárd eurós mérlegfőösszeg mindössze 6-7 százaléka orosz hátterű, a profit 15 százaléka ugyanakkor ott termelődik”.
a kamatok akár 7 százalékig is emelkedhetnek, az infláció pedig közben „elszabadult”, a 2–4 százalék közötti tartomány elérése már csak 2024-re várható. „A jó hír az, hogy közben van hitel, folytatják a gazdaság finanszírozását” – tette hozzá Csányi Sándor az MTI beszámolója alapján.
Az elnök-vezérigazgató felidézte, hogy idén a tavalyi, 7,1 százalékos növekedés után már csak 3,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság, továbbá a költségvetés hiánya is magasabb lehet a vártnál, miközben a fizetési mérleg hiánya 8 százalék körül alakulhat.
Csányi Sándor szerint a magas energiaárak várhatóan hosszabb távon fennmaradnak, „nincs más, alkalmazkodni kell” ehhez, „a rezsicsökkentés nem jó”,
Az OTP elnök-vezérigazgatója szerint a 4,9 százalékos hiány eléréséhez uniós megállapodással 500 milliárd forintos, anélkül 1700 milliárd forintos kiigazításra van szükség. Úgy vélte, ha Magyarország sikeresen megállapodik az unióval, és a háborút is lezárják a felek, akkor gyors kilábalás várható, akárcsak a járvány után.
(MTI)
Nyitókép: MTI/Soós Lajos
Összesen 144 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Majd megoldja Varga Mihály okosan és bölcsen és azt tesszük.
"A befagyasztott árak fölötti részt adókból kell fedeznie az államnak"
Az állításodat cáfolja G.7.hu cikke, mely szerint a "Így egész biztosan volt egy bő egyéves időszak, amikor sokkal olcsóbban vehettek gázt, mint amennyiért azt a háztartásoknak adták.
Mivel a hazai lakosság éves fogyasztása köbméterben kifejezve milliárdos nagyságrendű, ez az árkülönbség tényleg óriási nyereséget eredményezhetett. Tavaly augusztusi cikkünkben azt írtuk, hogy aktuális árakon számolva csak 2020. első kilenc hónapjában 56-76 milliárd forint körüli összeget kereshetett az MVM-csoport. A 2020-as második negyedéves fogyasztási adatok ismeretében látszik, hogy ez a becslés nem volt messze a valóságtól: a többlet 60 és 75 milliárd forint között alakulhatott.
https://g7.hu/vallalat/2021100..
Ugyanerről - most nem találom az MVM írását - az MVM hasonlót ír és közli, hogy a többlet eredmény tartalékba kerül. Ha megnézed az MVM mérlegét ott megtalálható.
Ugyanakkor a g7.hu számítása téves lehet, mert a nyáron betárolt egésze is olcsóbb, mint a téli beszerzés. Nos az MVM ebből a tartalékba helyezett összegből és nem a költségvetési támogatásból biztosítja a rezsicsökkentés forrását.
Csányi úrnak ezt illene tudnia.
Javaslom továbbá hozzáolvasni
"A felelős energiapolitika része az orosz gázvásárlás"
https://hirado.hu/belfold/cikk..
Bejelentkezés