Márki-Zay Péter már Hódmezővásárhely polgármestereként elkezdte támadni a rezsicsökkentést. Azóta, a baloldal miniszterelnök-jelöltjeként folytatta mind a rezsicsökkentés, mind a hatósági energiaárak támadását. Az Origo összegyűjtötte Márki-Zay különféle megszólalásait, amelyek során támadta a kormány intézkedését.
Még 2020 őszén jelentette ki a Gellért Szállóban Márki-Zay, hogy „micsoda ostobaság volt annak idején így rezsit csökkenteni. Lehet rezsit csökkenteni, hogyne lehetne: kevesebb vizet kell használni, kevesebb áramot kell használni, kevesebb gázt kell használni. Át kell térni megújulókra. Persze, lehet rezsit csökkenteni."