„Van egy titkos terve a Fidesznek, hogy a választások után magánegészségügyet alakítanának ki” – ezt Márki-Zay Péter mondta az ATV Híradójának. Ennek ellenére 2018-ban még ezt nyilatkozta a baloldal miniszterelnök-jelöltje: „Én meg vagyok győződve róla, hogy ezen az állapoton, ami ma van, ezen csak egy drasztikus magánosítás segíthet”. Márki-Zay Péter szerint már most úton van az ország efelé.
„Ma az ország teli van magánszolgáltatókkal. A Fidesznek van egy titkos terve, hogy a választások után magánegészségügyet fognak kialakítani, és privatizálják az egészségügyet” – mondta az ATV Híradójának a baloldal miniszterelnök-jelöltje, hozzátéve, hogy ehhez már a tanulmányok is elkészültek. „Ezzel szemben mi,